Sohbet'e Giriş

ÇOCUĞUNUZLA KAHVALTI YAPIN

ÇOCUĞUNUZLA KAHVALTI YAPIN

Çocukların çok çabuk öğrendiklerini ve bunu da kısa zaman içerisinde davranışlarına yansıttıklarını anlatan Özkan, kahvaltının ehemmiyetine de değindi.

Kahvaltıda çocukların kesinlikle yumurta ve süt tüketmesi gerektiğini belirten Özkan, yeniden anne ve babanın çocuğuyla kahvaltı inşa ederek misal olmaları gerektiğini ifade etti.

Çocukla birlikte sofraya oturmanın, onun ruh ve toplumsal sıhhatini da güçlendirdiğini anlatan Özkan, böylelikle kontakt kurabilen, sıhhatli çocuklar yetişeceğini ifade etti.

SAĞLIK BESLENME ÇANTASI

Çocukların beslenme çantasında yer alması gerekli olan gıdalara da dikkat çeken Profesyonel. Dr. Seçil Özkan, tek öğünlük meyvenin kesinlikle çantalarda olması gerektiğini ifade etti.

Özkan, çantalarda bununla birlikte süt ve yumurta bulunabileceğini belirtirken, karbonhidrattan uzak gıdaların seçim edilmesinin ehemmiyetini altını çizdi.

Çocukların şeker ihtiyacını meyveden alması gerektiğinin vurgusunu yapan Özkan, fırsatı meydana gelen okulların ise ders arasında çocuklara kıtır sıkılmış meyve suyu verebileceklerini açıkladı.

Kategori
: Genel
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın