Sohbet'e Giriş

CİNSELLİKTE DÜŞÜNCELERİ KULLANMA

DÜŞÜNCELERİ KULLANMA

Zamansız bir boşalmayı önlemek amaçlı o an yabancı birşeyler düşünmeye çalışılmasıdır . Sözgelişi ona civarı sayın , o zaman kahvaltıda ne yediğinizi düşünün veya günlerden hangisi meydana geldiğini hatırlamaya çalışın . Ancak şunu da ilave etmek gerçek olur: Boşalmayı geciktirmek amaçlı düşünceleri yabancı konulara yöneltmek ve tamamen önemsiz şeylerle yormak , erkeğin cinsel gücü üstünde negatif etkiler yaratabileceğinden birçok öneri edilmez . Zira seks esnasında yabancı birşeyler tahmin etmek , gerektiği anda boşalmanın oluşmasını da engelleyebilir ve her geçen gün iktidarsızlık da ortaya çıkabilir .

CİNSEL TERAPİ

Cinsel terapide danışanlara , basit hedefi , erkeği coşkusunu kontrol etmeyi öğrenmeye yönlendirmek meydana gelen 12 haftada toplamında 24 saatlik ” cinsel heyecan üstünde iradeli kontrol kazanma ” öğrenim programında aşağıdaki önerilerde bulunulur:

sağlamak Partnerinizle birbirinize öncesinde cinsel olmayan vücut masajı yapın . ileri ki zamanlarda cinsel masaj yapın .

sağlamak Ön sevişme , cinsel birleşme veya bizzat kendini uyarma benzeri dilediğiniz cinsel aktiviteyi yapmakla başlayın .

sağlamak Ön sevişmeyi uzunca tutun .

sağlamak Cinselliğin bir başlangıcı , ortası veya sonu meydana geldiği düşüncesinden uzak durun .

sağlamak Yavaşça nefes alıp verin .

sağlamak Ruhunuzu kemiren ” telaş ” duygusunu tamamen dağıtın .

sağlamak Öpüşme ve sevişme benzeri cinsel aktivitelerin ve hareketlerinizin yavaş meydana gelmesine çok dikkat ediniz .

sağlamak Düşük uyarım ve heyecan seviyesinde cinsel aktiviteye aynı ritimde devam edin .

sağlamak Çok heyecanlandığında kontrolünü yitirmemek amaçlı gerek duyulduğunda sakinleşene civarı bekleyin veya yavaşlayın .

sağlamak Yavaşladığınızda veya durduğunuzda derin soluklar alın , gevşeyin , sakinleşene civarı bekleyin .

sağlamak Rahatlayıp gevşedikten ve sakinleştikten sonra , daha pek yavaş olmaya itina göstererek yine cinsel aktiviteye başlayın .

sağlamak Sevişme pozisyonu , cinsel uyarım biçimi , bedenlerin birbirine dokunuş biçimi , sevişme deviniminin ritmi benzeri uyguladığınız hareketleri değiştirin .

sağlamak Bedeninizi partnerinizle ahenk içerisinde davranış ettirmeye çalışın .

sağlamak Şimdiye yoğunlaşın ve o anı duyumsayın .

sağlamak Duyumsadığınız cinsel heyecanın tamamen kontrolünüz altında olduğuna eminseniz , hızınızı kademeli olarak yavaşça arttırın .

sağlamak Şayet yine çok pek heyecanlandığınızı hissederseniz , tereddüt etmeden durun . Gerek Duyulduğunda durup yine başlayın .

sağlamak Hiç durmanızı gerektirmeyecek bir hız yakalamaya çalışın . Ama dönüşü olmayan boşalma noktasına yaklaştığınızı hissettiğiniz anda durmaktan kaçınmayın .

sağlamak Cinsel heyecanı arttırıp azaltma becerisini kazanıp , istemeden zirveye ulaşılan o noktadan uzak durmayı öğrenin .

sağlamak Boşalmayı kontrol etmeyi öğrenirken ” sabırsız ” olmayın . Zira her geçen gün sezgilerinizle bunu otomatik olarak inşa etmeye başlayacaksınız . Sözgelişi futbol mücadeleninde her atakta bir gol atılsa , bu vaziyet , ne denli neşeli ve heyecan veren olurdu ki? Aynı bir biçimde cinsel deneyimlerimizi de mükemmel bir biçimde kontrol edebilseydik , cinsellik , var meydana gelen tüm doğallığını ve coşkusunu yitirirdi . Kontrol asla mükemmel olmayacaktır . Unutmayın cinsel heyecanı kontrol etme mahareti bir sanattır .

sağlamak Boşalmayı kontrol etmeyi değil , boşalmanın istem dışı bir biçimde gerçekleştiği kaçınılmazlık noktasına ulaşmamak amaçlı heyecan düzeyimizi kontrol etmeyi öğrenmeliyiz .

sağlamak Uygulama becerisini ise; duygularınızı bastırarak , engelleyerek veya göz ardı ederek değil , tam tersine duygularınızın farkına vararak kazanacaksınız . Zira duygularınızı göz ardı etmek veya fethetmeye kalkışmak , insanın kendini kontrol etme yeteneğini ve özgürlüğünü yok edebilir . Aksine cinsel aktivitelerin ortaya çıkardığı harika duyguları ve cinsel hazzı ne denli içimizde hissedersek , kendimizi o denli kontrol edebiliriz . Ne zaman yavaşlayıp ne zaman da hızlanacağımızı daha güzel anlarız .

Bununla beraber , bir adam , boşalmayı kontrol etmeyi fazla yüksek bir uyarım seviyesinde öğrenmeye kalkışırsa , içinde bulunduğu deneyimin boşalma ile yarıda kalması tehlikesiyle karşın karşıya kalabilir . Zira her adam boşalmanın meydana geldiği kaçınılmazlık noktasında hislerini kontrol edemez .

Cinsel heyecan üstünde iradeli kontrol kazanma öğrenim programıyla eşler; bizzat kendilerini kontrol etme becerilerini arttırabilir , birbirlerinin cinselliklerini keşfedebilir , cinsel tepkilerini öğrenebilir , eğlenebilir , gerginliklerini hafifletebilir , cinsel yaşamlarına ayrı bir tat katabilir , birbirlerini kızdırıp şaşırtabilir , itimat kazanabilir veya aralarındaki yakınlığı ve iletişimi arttırabilirler . Bununla Beraber erkeklerin fizyolojik ve zihinsel duyumlara duyarlılığı azalır ve boşalma refleksinin gerçekleştiği eşik seviyeyi yükselir . Böylelikle boşalmanın gerçekleşmesi amaçlı çok daha pek cinsel uyarıma ihtiyaç olabilir .

Kategori
: Genel
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın