Sohbet'e Giriş

Chevrolet; Spark EV 2014, Yeni Captiva ve Trax ile hepten güçlendi

Chevrolet; Spark EV 2014, Yeni Captiva ve Trax ile hepten güçlendi

Chevrolet Spark elektrikli model Geçen yıl Los Angeles’teki global tanıtımının sonrasında Chevrolet’nin tamamıyla yeni pille personel mini otomobili bu seneki Cenevre Araba Fuarı’nda ilk defa Avrupalı seyircinin karşısına çıkıyor. Araba 2014 seneyi bakımından Avrupa sektöründe satışta olacak.
Chevrolet Spark EV’in şehirsel elektrikli il otomobillerinin performansı tarafından kriterleri belirleyici olması bekleniyor. GM’nin bugüne civarı ürettiği en ileri cereyan motor ve batarya sistemi ile personel araba meydana gelen Spark EV, bir spor otomobilden beklenecek şekilde 542 Nm ani tork ve 130 hp (100kW) üretecek.
0-100 km/saat hızlanmasının 8,5 saniyenin altında olması ve sürüşün her aşamasında kesintisiz kuvvet sağlamasıyla Chevrolet’nin bu mini otomobili neşeli bir kullanım sunacak benzeri yaşanıyor. Hatta Spark EV’nin sunacağı rekabet gücü çok dik ürün gamının, bu mini otomobili sınıfının en iyileri arasına yerleştirmesi bekleniyor.

20 kWh’nin üzerindeki batarya seti hem bir normal muadil cereyan (AC) hem bir de direk cereyan (DC) çabuk şarj etme özelliklerine uyumlu olarak tasarlandı. DC çabuk şarj etme özelliği otomobilin 20 dk içerisinde kapasitesinin yüzde 80’ine civarı şarj olabilmesini temin edecek. Batarya sistemi gündelik olarak çok sayıda DC çabuk şarj edebilme niteliğine de sahip.
Araç geriye vitesteyken bir arka fikir kamerası dayanak verecek. Spark EV, biri Chevrolet MyLink irtibatlı radyosunun bir parçası meydana gelen 2 tane yedi inçlik yine konfigüre edilebilir ekran özelliği de sunacak. Chevrolet MyLink teknolojisi kullanıcıların uyumlu akıllı telefonlarını radyoya ve tam rengarenk dokunmatik ekrana bağlanmalarını sağlıyor.

Kategori
: Genel
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın