Sohbet'e Giriş

Calderon ve Çağlayan “Otomotivde Gelişme ve Değişimi”Tartışacak


Calderon ve Çağlayan “Otomotivde Gelişme ve Değişimi”Tartışacak

Otomotiv Görevli Satıcıları Derneği (OYDER), otomotiv piyasasının önde iştirak eden isimlerini 5’incisini düzenleyeceği Otomotiv Kurultayı’nde bir araya getirecek. 22 Mayıs 2013 tarihinde sektörel birliktelikleri pekiştirmek; siyasi, teknolojik ve toplumsal yeniliklerin farkındalığını arttırmak, ele geçirilen senelik verilerle sektörü bütün katılımcılarla değerlendirmek amaçlı tertip edecek meydana iştirak eden kurultay Hilton İstanbul’da gerçekleştirilecek. Kongrenin mühim konuşmacıları içinde ise Ekonomi Bakanı Yengi Çağlayan ve Meksika Eskiyen Hükümet Başkanı Felipe Calderon koltuk alacak.
“Gelişim amaçlı Değişim” kurultayı amaçlı OYDER Başkanı H. Şükrü Ilısal yaptığı değerlendirmede, “Bu yıl, değişimi idrak etmek ve yepyeni dünya düzenine ayak uyduracak taktikleri kesinleştirmek için “Gelişim İçin Değişim”sloganıyla yola çıktık. Bu sayede otomotiv pazarında gelişimin basit parçalarına değinmeyi planlamaktayız”diye konuştu.

Ilısal her yıl düzenledikleri otomotiv kongreleri ile sektörün istikametini tespit ettiklerini ifade ederek, “Dünyada iz bırakmış düşünce öncülerini ağırladığımız kurultaylarımızda dünya ekonomisine taraf verici stratejilerin sektörümüzle entegrasyonu ile ilgili önderlik etmek OYDER’in ikincil görevi haline gelmiştir. Bu sebeple bu yıl da; ülkesinde otomotiv endüstrisinde yaptığı reformalarla, Meksika’nın dünya ekonomisinde mühim bir oyuncu olmasını imkanı sunan, Meksika Eskiyen Hükümet Başkanı Sayın Felipe Calderon’u ağırlayacağız. Bununla Beraber bu yıl Ülkemiz Cumhuriyeti Ekonomi Bakanı Sayın Yengi Çağlayan, sektörümüzün Türk Ekonomisi’ndeki konumu ve ehemmiyeti ile ilgili görüşlerini bildirmek üzere bizimle olacaklar” halinde sohbet etti.

Kategori
: Haberler
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın