Sohbet'e Giriş

Burun tıkanıklığı ve uyku apnesinin sebebi ne?


Burun tıkanıklığı ve uyku apnesinin sebebi ne?

Alerjik nezle ve tekrarlayan enfeksiyonlar, geniz eti ve bademcik büyümesi ile sonuçlanıyor. Uzman Kişiler burun tıkanıklığı ve uyku apnesi meydana gelen çocuklarda geniz eti ve bademciklerin ameliyatla alınmasında bu rahatsızlığın kocaman oranda azaldığını belirtiyor.

Alerji Uzmanı Profesyonel. Dr. Yonca Tabak, alerji rehabilitasyonu yapılmadan bademcik ve geniz eti alınmasının 4 çocuktan birinde yine geniz eti büyümesiyle sonuçlandığını anlam ediyor.

Burundan ve oral rahat soluk almanın sıhhat tarafından ehemmiyetine uyarı çeken Tabak, bunun genç gelişimindeki rolünün kocaman meydana geldiğini söylüyor.

Büyüme ve ilerleme geriliğine, uyarı dağınıklığına, okul başarısızlığına, zeka problemine, kalp ve akciğer rahatsızlıklarına sebep olabilen bademcik ve geniz eti

problemlerinin altında yatan sebebin kesinlikle araştırılması gerektiğini belirten Tabak, alerjinin tedavi edilmesiyle operasyona sebep kalmadan geniz eti ve bademciklerin küçülmesi ve burun tıkanıklığının geçmesinin olası meydana geldiğini belirtiyor.

“Eğer Alerji tedavisiyle son bulmayan horlama ve uyku apnesi varsa, geniz eti ve bademcik operasyonu düşünülebilir” diyen Tabak, Çocukların tekrardan operasyon olmak zorunda kalmalarının hayat kalitelerini bozduğuna uyarı çekiyor.

UYKU KALİTESİ DÜZELEN ÇOCUĞUN OKUL BAŞARISI ARTAR

Alerji tedavisiyle burnu açılan çocuğun uyku kalitesinin düzeleceğini dile getiren Tabak, uyku kalitesi düzelen çocuğun okul başarısının yükseleceğini, gece uykuda büyüme hormonu salgısının çoğalması amacıyla büyümesinin hızlanacağını, iştahının artacağını söylüyor.

Kategori
: Genel
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın