Sohbet'e Giriş

Bünyan Belediye Başkanı Şinasi Gülcüoğlu Açıklaması

Bünyan Belediye Başkanı Şinasi Gülcüoğlu Açıklaması

Bünyan Belediye Başkanı Şinasi Gülcüoğlu, 30 Mart 2014’te göreve geldikleri günden itibaren yapılmış olan çalışmaları anlatarak, Bünyan’ın tarihinde gerçekleşmeyen hizmetleri yaptıklarınıylatti.

Bünyan Belediye Başkanı Şinasi Gülcüoğlu, basın mensuplarıyla tek araya geldiği toplantıda 30 Mart 2014 senesinde göreve seçildiklerini ifade ederek, “Bünyan kazası en fazla beldesi kapanan ilçedir. Bu beldelerde yürümeyen otomobil gereçler vardı” dedi.

Devralınan belediyelerde hizmet olmadığını dile getiren Başkan Gülcüoğlu, “Göreve geldiğimizde tek an önce 44 mahallede vaziyet tespiti yaptık. Yurttaşlarımızın bizden beklentileri ve bizim yapabileceklerimizle ilgili olarak çalışmalar yaptık. Aylıklarını alamayan işçiler vardı. Aylıklarını alamayanların borçları yapılandırıldı ve şu anda hâlâ bu alacaklar ödeniyor” ifadesinde bulundu.

Gülcüoğlu, “Devraldığımız tabloda, tamir edilmesi gerekli olan otomobiller yer alıyordu. Biz göreve geldikten sonra Bakanlıkların tek çoğundan teşebbüslerde bulunduk ve bu girişimler ardından yardımlar gelmeye başladı. Otomobil filomuzu geliştirerek gençleştiriyoruz. 7 beldenin tamamında çöp konteynırı yoktu. Bize oy verici ya da vermeyenleri kucaklayarak çöp hizmetini yürüttük. 7 belde ve 44 mahallede noksan yol vardı. Kilitli parke yaptık.

Bünyan’ın tarihinde yapılmamış, özel yönetimin 20 senede yaptığı çalışmaları yaptık. Tek Sonraki senelerde Bünyan’ın tüm sıkıntıları çözülmüş olacak. Tek evvelki dönemde tek kürek ateş gibi asfalt bulamayan tek belediyeden tonlarca ateş gibi asfalt ile yol yapabilen tek belediye olduk. Yöntemini bizzat yapan tek belediye haline geldik. On binlerce ateş gibi asfalt ile daha huzurlu erişim imkanı sunan tek Bünyan olacak. Parklar bundan önce kaderine ayrılınan tek idrak içindeydi. Son Olarak parkların bakımını gündelik yapabilen tek belediye var. 9 yepyeni park 4 adet spor kompleksini açtık” diyerek şunları söyledi:

“Yazdığımız projelerle dayanak çıkarılmıştır. Bu yıl tüm otomobil gereçlerini aldığımız Elbaşı ve Karakaya mesire sahası faaliyete açılacaktır. Yükselen tek Bünyan dedik. Konut ihtiyacını da görerek iş yaptık. Aşağı yapı meselenini çözmüş tek Bünyan sloganı vardı. Kanser yapan Asbes borular 17 milyon TL’lik proje ile değiştirilecek.

Sizde Yorum Yapın