Sohbet'e Giriş

Bunalımdan kaçmak amaçlı vatandaşları gözlemleyin

Bunalımdan kaçmak amaçlı vatandaşları gözlemleyin

Hep bunalımlardan laf ederek kendimizi ve çevremizdekileri de bunaltırken, ara ara ara verip “İnsancıklar”ın zaaflarına bakarak gülümsemeyi denememiz ek olarak gerçek olmaz mı? Sözgelimi Sovyetler Birliği çöküp dağılmamış ve Ilgisiz Savaş devam ediyormuş benzeri kuvvet gösterileri yapan Putin, acaba tüm Demir Perde ülkelerinin Avrupa Birliği’ne aza olduğunun farkında mı? Esed’e yaranmak amaçlı Ülkemiz ile ipleri koparmanın hangi akla dayalı meydana geldiğini anlatabilir mi?
Haftanın bu önce gününde, insancıkların gerçekleri ıskalamalarına birden çok örnekle girmeyi düşündüm… Sözgelimi yurttaki ve dünyadaki değişimin farkına varamayanların durumu, sağır meydana gelen ama bunun farkında olmayan köylünün haline benzemez mi? Bu adamcağız kahvede otururken öbür köylülere “Benim eşeğim bir sürü garipleşti…

Önceleri kendini söylemek amaçlı anırırdı… Son Olarak yalnızca ağzını açıp, dişlerini gösteriyor” diyerek dert yanıyormuş.
Bir de gördüklerini hata algılayanlar vardır. Bu hata algılamaları okurlarına da “Köşe yazısı” biçiminde aktaran gazetecilerden birinin başına gelenleri şu şekilde anlatmışlardı… Bu gazeteci Levent’ten Taksim’e gitmek amaçlı metroya binmiş. Metro vagonunda yakınında oturan kişiye kımetli gözlemlerini aktarmak istemiş. Vagonda ayakta duran yolcular arasındaki bir genci işaret etmiş ve “Zamane gençleri ne civarı garipleştiler.

Kategori
: Genel
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın