Sohbet'e Giriş

Bucaspor’un başına İzmir eklensin.. Benim Düşünceme Göre de sakıncası yok, amma

Bucaspor’un başına İzmir eklensin.. Benim Düşünceme Göre de sakıncası yok, amma

İzmir Ticaret Odası Başkanı Ekrem Demirtaş’ın 2 ay öncesinde Bucaspor idarenine sıkı niyetle yaptığı “İsminizin başına İzmir ekleyin” teklifi, son zamanda tekrardan dillendirildi.Özellikle bizim Münir Koçaslan, pehlivan tefrikası yaptı..İzmir’e neler kazandıracağını, sığ değil, evrensel tahmin etmek gerektiğini örnekler vererek anlattı..Bence de bir mahzur yok, eklensin..
Saygı da duyarım.Buca ne kaybeder ki..Esasen, İzmir’in sarı-lacivertli ekibi değil mi?Ulusal gazeteler, televizyonlarda İzmir ekibi Buca demiyorlar mı esasen..Varsın resmi olarak da densin..Benim itirazım, “İzmir” kelimesinin eklenmesiyle bir mucize gerçekleşeceğine kendini inandıranlara..Bucaspor’un başına İzmir’i ilave ettik diyelim..Karşıyakalılar, Göztepeliler, Altaylılar, Altınordulular, takım mı değiştirecek?

Var: İzmirspor..Nedir hali? Kolay Değil vaziyette.. Mahkemelerle boğuşuyor, idaresi kayyuma dahi teslim edildi..Şimdi 3. Lig’de kalabilmek amaçlı uğraş etmekte. Belki de bu sezon amatör kümeye düşecek..Adındaki İzmir, onu kolay değil vaziyetten kurtaramadı..Beklerdim ki, o takım amaçlı kuvvet birliği yapalım..Başarı geldikten ardından sahiplenmek kolaydır.. Düşene bir tekme ek olarak vurmak ise atasözümüz..Deniyor ki.. Artvinli’ye Tekirdağlı’ya, Hataylı’ya, Bucaspor’u sorsak hangi şehrin kulübü meydana geldiğini bilmez..Altay’ı, Karşıyaka’yı sor, çoğu onu da bilmez.. O bakımdan şüpheniz olmasın..Eğer sen Bucaspor ismiyle daimi olursan, hangi şehrin kulübü meydana geldiğini bileceklerdir..

Kategori
: Genel
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın