Sohbet'e Giriş

Bu da Vedat Abi amaçlı olsun

Bu da Vedat Abi amaçlı olsun

3 mücadelede 1 atıp 16 yiyen Bursaspor ruh ve hırs yığmış. Işlek izleyici kulübü da diriltiyor.
Beşiktaş’ın son 4 karşılaşmayı iki kolay değil galibiyet, birer beraberlik ve mağlubiyet; attığı 9, yediği 7!
Maç sonu şampiyonluğa uçtu şayet önce 1/2 saat asıl “Kanatsızkuş”Beşiktaş. Çekingen. Titrek. Dağınık. Bir hafta evvelki çabuk tren Quaresma, üçlü baskıya maruz; o sıra en güzel hareketi rakibi öpüp özür dilemek. Bursa motivasyonu sertlikle flörtte.
Sivok, Aboubakar’ı düşürdüğünde, son erkek mı? Aboubakar’ın hızıyla öyle.
Beşiktaş’ın önce yetişkin atağı 32… 33’te müthiş trivela ve sahibinden Harun’un kurtarışına tebrik.
Maçın patlayıp durduğu an. Izleyici sevdiğini dahi boğacak hemen hemen.
İlk yarı biterken Beşiktaş son belli bir süre oynuyor. O hareketlenme gol değil, Quaresma’ya kart getiriyor. Anında ikinciyi talep eden alkışçı bir yapısı var! Hakemin görmediği ya da görmezden geldiğini Şenol Güneş infialle gördü.
Quaresma karşısındaki 2 sol kanat da sakatlanırken o “2’inciyi görmeyip alanda kalmıştı. Ardından yatıştırmaya çıldırdı. İki kaleci uzadıkça uzadı. Atiba’nın 2. defa erken çıktığını gördük.

Geçen senenin yedek golcüsü girer girmez kendini hatırladığında asistçi Abou ile tanıştık. Quaresma asist mahaline direğe yapıştı.
Bursa’nın direnci yok olmuştu şayet Beşiktaş halen Fenerbahçe mücadelesinin son saniyesini oynuyordu ki, bu defa karşın kaleyi de hatırladı!
Bir ülkede upuzun cenaze alayı varsa; evvelki yatıştırmaya onca zabıta ve sivilin katledilmesine, maçın anında öncesi Anne Adaylarımız Bugünü amaçlı yola çıkmış onca bayanın yok meydana gelmesine tanıksa…
Futbol da hiçbir zaman yalnızca futbol olmuyor. Alanda gencecik futbolcular tur atarken, gencecik polisler, kızlar, genç ve genç bütün kayıplar da, paramparça, gökten seyrediyor.

Kategori
: Genel
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın