Sohbet'e Giriş

BU ÇOCUKLAR KAÇ SENE YAŞAR

BU ÇOCUKLAR KAÇ SENE YAŞAR

Alman Der Spiegel Mecmuası tam da bunu anlatıyor: Yağ “genç körpe vücutları” ihtiyar kılıyor. O ek olarak çok kilolar, kalp hastalıklarını, bağırsak kanserini, karaciğerde yağlanmayı ve omurgada sorunları tetikliyor. Çoğalış “diabetes mellitus”tan mustdarip hastalara dahi rastlanıyor. Bu yaşlılık şekeri olarak malum illet 5 yaşında çocuklarda görülmeye başlandı. WHO, Hayat Sıhhat Örgütü uyarıyor. Birçok yakında bundan bunun gibi “açlıktan” meydana geldiği civarı “abartılı tokluktan”da vefat olacak. İngiliz “yağ araştırmacıları” insaniyet tarihinde ilk defa ebeveynlerinden ek olarak az yaşaması mümkün bir nesilden laf ediyorlar: Bugünün çocukları. Çoğalış bu yaş grubuna bir ad de takıldı: “XL nesli”. Bilhassa Abd’nde çocuklardaki “obezite” eğiliminin “terör” civarı can

müşteri neticeleri olabileceği tartışılıyor. Tabiki önlemler de: Bundan bunun gibi Arkansas Eyaleti’nde talebeler karnelerinde ağırlıkları ve beden ölçüleri endeksini de görecekler. Notlandırılmış olarak!
Peki bizim ne yapmamız gerek? Öncelikle Avrupa Topluluğu’nun konu konusunda norm ve önlemlerini devreye sokmalıyız. Hatırımda, malum bir fast food zinciri yöneticisi övünüyordu. Kuruluşlarının doğum gününde. Türkiye’de sattıkları hamburgerlerini üst üstüne koysalarmış Kuala Lumpur’daki Petronas Towers’ı dörtle katlarlarmış. Ne diyelim? En iyisi işe eğitimle başlamak.

Kategori
: Genel
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın