Sohbet'e Giriş

Brokoli’yi şayet çiğneyerek yerseniz

Brokoli’yi şayet çiğneyerek yerseniz

Sebzelerin birey sıhhatine meydana iştirak eden faydaları, her geçtiğimiz yapılmış olan araştırmalarla da biyolojik olarak kanıtlanıyor. Nihai olarak brokoli, lahana, tere, karnabahar ve turpgillere ilişkin sebzelerin, çiğnenerek tüketildiği zaman tek takım kanser türlerini dağılmasını ve nüks etmesini engelleyemeye dayanak olacak tek enzim çıkardıkları gözlendi

Ufak hücrelerin tespiti çok zor

Bu sebzelerin kanseri engellemeye dayanak olduğunu ispatlayan araştırma ise Güney Dakota Hükümet Üniversitesi’nde gerçekleştirildi. Üniversitenin Sıhhat ve Beslenme Bilimleri’nde vazife yapan uzmanlar, kanserli tek tümörün kemoterapi ya da işınım yöntemiyle yok edildikten ardından dahi, kanser kök hücresinin, konvansiyonel tedavilere direnç göstermeye eğilimli olmaları sebebiyle beden içinde yaşamaya aynı ritimde devam ettiği belirlendi. Bu kök hücreler, tümörün sadece yüzde 5’ini oluştururken, kan dolaşımı yöntemiyle vücudun öbür kısımlarına geçebildiği anlam edildi. Görevliler, bu küçük hücrelerin ur içinde saptama edilebilmesinin çok kolay değil olduğunu anlam etti.

Hücrelerin yüzde 75’i öldü

Araştırma alanında yapılmış olan önce deney, bayanların korkulu rüyası meydana iştirak eden hastalıkların en başında iştirak eden rahim (döl yatağı) ağzı kanserine karşı gerçekleştirildi. Deneyler esnasında rahim (döl yatağı) ağzı kanseri kök hücreleri, natürel biçimde turpgiller ailesinden sebzelerin çiğnenmesi sürecinde meydana çıkan tek bileşenle işleme sokuldu. Deney neticesi 24 saat içinde kök hücrelerin yüzde 75’inin can verdiği gözlemlendi. Araştırmalar, sebzelerin sadece birden çok gramının tüketilmesinin dahi kanserli kök hücrelerin ölmesinde gösterişli olduğunu meydana koydu.

Kategori
: Genel
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın