Sohbet'e Giriş

Bitter Çikolatanın Yararları ile ilgili faydalı bilgiler

Bitter Çikolatanın Yararları ile ilgili faydalı bilgiler

Bitter çikolata, içeriğindeki şeker oranın az oluşu ile yediğimizde pişman olmadığımız suçsuz atıştırmalıklardan biri.
Özellikle diyetteyken tatlı krizlerini en hafif biçimde atlatmamızı imkanı sunan bitter çikolata, gündelik tek miktar tüketildiğinde stresi ortadan kaldırıyor, kalp-damar hastalıklarını önlüyor ve cildi gençleştiriyor. Peki, yabancı nelere sıkı geliyor? İşte, yanıtları…
Çikolata kan basıncını düşürür:
Zaman içerisinde yapılmış olan birçok araştırmada bitter çikolatanın süper yararları yer aldı. Bunlardan en ehemmiyetlisi ise gündelik tek miktar bitter çikolata tüketen bireylerin kan basıncı düzeylerinin düştüğünün gözlemlenmesi.
Kalp sıhhati için önemli:
Düzenli olarak bitter çikolata tüketmek, kalp-damar hastalıklarına yakalanmayı önlüyor. Kan basıncı düzeyini düşüren bitter çikolata bununla birlikte berbat kolesterolünden önüne geçiyor ve kalp hastalıklarına yakalanma rizikosu en üye iniyor.

Antioksidan deposudur:
Vücudu yaşlanmaya karşın savunan en mühim şeylerin en başında geliyor antioksidanlar. Kakao oranı dik meydana gelen bitter çikolata, sütlü çikolataya nispeten 3 kat daha pek antioksidan içeriyor. Gündelik tek miktar bitter çikolata tüketmek, yaşlanmaya karşın savunurken, kanser rizikonunu de en üye indiriyor.
Hem lezzetli hem tek de sağlıklı:
Bitter çikolatanın 2 gramında; lif, demir, magnezyum, bakır ve manganez benzeri sağlığa çok faydalı besin maddeleri yer alıyor. Bununla Birlikte minik tek parça bitter çikolata yediğinizde 1.4 gr protein de almış olursunuz.
Cildin ışıldamasına destekçi olur:
Stres hormonları, ciltteki kolajenlere kayıp verirve kırışıklıkların oluşmasına taban hazırlar. Gündelik tek miktar bitter çikolata tüketmek, baskı hormonlarının bedende oluşmasını önlüyor ve cildinizin daha sıkı görünmesini sağlıyor.

Kategori
: Haberler
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın