Sohbet'e Giriş

Birlikte operasyon

Birlikte operasyon

Askerlik verileri en pek az aşama askerlikte alınabilen bilgiyle hudutlu meydana iştirak eden bütün basın mensupları, ansızın keskin stratejist kesildiler ve her gece ekranı kaplayan sarı, kırmızı ve yeşil renklerle bölünmüş Suriye haritasının başına geçerek Ülkemiz’nin yaptıklarını ve yapacaklarını anlatıyorlar. Üstelik yapması gerekenleri bile söyleyenler var.
Bu arada bana tuhaf iştirak eden bir tümce de sürekli söyleniyor. ABD BIRLEŞIK DEVLETLERI kastedilerek bir takım noktalara “birlikte ameliyatlar yapılacağı”anlatılıp duruyor.
Bu beraber ameliyattan ne kastedildiği belli değil. Şayet Amerikan ve Türk silahlı gücünün karada partner bir ameliyatı kastediliyorsa bunun şu ana olası olmadığını sanırım bu dostlar bilmiyor olmalı.

Çünkü Obama bundan önce Amerikan vatandaşlarına verdiği kağıt üzerinde, “Bir daha Amerikan askerleri o topraklarda karaya ayak basmayacaklar” demişti. an itibariyle bu sözünden döndüğünü gösteren bir birşey de Abd’da yok.
Kongreden de Amerikan kara harekâtı yolunda bir hüküm çıkmış değil. Şayet başkan kararıyla danışman görünümü altında yine özel kuvvetler gönderilecekse bunu bilemem, şayet bu da izah etmiş değil. Bunu saklı inşa etmeye olanak yok; başkan kararı da olsa Kongre’ye resmen bildirim inşa edilmesi gerekmektedir.

Kategori
: Genel
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın