Sohbet'e Giriş

Birdman olmak kolay değil iş

Birdman olmak kolay değil iş

En sıkı film dahil olmak üzere 4 Oscar galip gelen, Alejandro G. Inarritu’un yönettiği “Birdman: Or (The Unexpected Virtue of Ignorance)”, harika kahraman Birdman rolüyle bilinen ve tiyatro sahnesinde prestij kazanmaya personel bir oyuncunun öyküsünü anlatıyor.
Broadway sahneleri Hollywood yıldızları amaçlı prestij kazanma yeridir. Riggan’ın (Michael Keaton) derdi de benzer şayet hali ek olarak özel ve “acil”. Hollywood’da seneler öncesinde harika kahraman Birdman ile yaptığı kariyere yabancı hiçbir birşey ekleyememiş olmasını unutturmak, küllerinden yine doğmak talep ediyor. Raymond Carver’ın öykülerinden uyarladığı, yönettiği, başrolünü oynadığı ve yapımcılığını da üstlendiği oyunla tiyatro dünyasında oldukça başarılı olmayı arzuluyor. Fakat, enbaşta
kibris escort bayan
“hipergerçekçi” ukala oyuncusu Mike Shiner (Edward Norton) olmak üzere önünde o civarı bir sürü mani var ki… oyuncunun öyküsünü anlatıyor.
Riggan’ın New York entelektüel çevrelerine kendini kabul ettirme maçı, onun amaçlı bir hayat memat mevzusundan aynı. Dolayısı Ile, “Birdman” önce başarısızlık korkusu ve bu korkunun birey ruhuna vereceği zararların boyutu üst kısmına bir film. Film süresince sık iç sesini dinlediğimiz ve bir harika kahraman olarak “hayali yetenekleri”ne şahit olduğumuz Riggan’ın iç dünyası kocaman bir harabeden aynı. Nevrotik olmanın ötesinde hayalle gerçeğin birbirine karıştığı riskli bir şuur halinde yaşıyor.

Kategori
: Genel
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın