Sohbet'e Giriş

Bir hocayı kurtarmak

Bir hocayı kurtarmak

EMRE’NIN golü öyle pratik kolay yabana atılacak bir gol değil.
Daha üç zaman öncesinde feribotta 15-20 zorba aracılığıyla saldırıya uğramış, yaralama edilmiş, bir bugünü jandarma karakolunda geçmiş, ardından da Mersin karşılaşmayı kadrosuna alınmış… Oyuna girdiği andan bu yana Mersin seyircisinin bir çok kez ıslıklaması altında 90 artı 3’te bu şekilde güzel bir gol atıyor… Şunlar bu civarı stress altında her normal insanın yapacağı işler değil. Fakat Fenerbahçeli futbolcuların bu şekilde nitelikleri var. Baskı altında herkese tuhaf geliyor olacak işler başarabiliyorlar. Emre’nin her şeyini eleştirebiliriz şayet profesyonelliğini hiçbir zaman.
95 dakikaya baktığınızda Fenerbahçe’nin, kırmızı karta civarı bir bir atağı yok. Yalnızca Servet’in hatasından Sow’un bir pozisyonu var o civarı. Oyun içerisinde Fenerbahçe yerine Caner dışarısında bir bir olumlu imaj yoktu.

Fenerbahçe maalesef yok kararında bir teknik patron ile çalışıyor. Ne taraftar, ne futbolcular, ne başkan ve ne de idare heyeti dikkate ediniyor. Tarihi bir yanlış meydana geldiğini her biri biliyor. Şayet en azından öyle bu şekilde geldiğin bir görevde eldeki kadronun basit yapısını bozma, bilmediğin maceralara atılma, geçen yil ligi alıp götüren sisteme yürü de.
Ama onu da yapmadı Kartal. Ek Olarak güzel fikrin yoksa karışma diye bir laf vardır. Aksine tuhaf zorlamalar inşa etti. Kadroyla o civarı oynadı ki şampiyonluk fırsatının yüzde 90’ını elleriyle kaçırdı. İsmail Kartal’ın bir stratejisi Caner ve Gökhan’ın sağdan soldan yaptığı ortalar. Şayet bu stratejisi dahi elleriyle bozuyor. Caner’in önce yarıda nerede oynatıldığını anlayan var mı acaba?

Kategori
: Genel
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın