Sohbet'e Giriş

Bir ayrılık yolu olarak internet

Bir ayrılık yolu olarak internet

Ayrılık işi esasen olması gerektiği civarı zordu, teknolojinin artmasıyla kâbus halini aldı. Şimdiki ilişki tamamlanma yeni sezon modelleri olabildiğine zalim, aleni, 140 harfe sığacak civarı da tam olarak. Çoğalış konuşmaya sebep yok: Yepyeni stil, aşka nihai noktayı mesajla, toplumsal basınla, e-postayla koymak.
Aşkınız sona erdi, işler yürümüyor. Bilinen konuşmayı inşa etme vakti geldi. Nasıl? Yoksa siz halen sevgilinizi bir kafeye çağırıp, “Sana layık değilim”demeyi mi planlıyorsunuz? Üzgünüz, demodesiniz, hiç stil değilsiniz. Şimdiki stil, sevgiliyi mümkün olduğunca aleni şekilde, toplumsal basının çeşitli mecralarını faydalanarak ayrılmak.

“Böyle birşey olabilir mu?”demeyin. İşin temel bir prosedürü var. Öncesinde WhatsApp, SMS ya da Twitter’dan az bir “Bu iş olmuyor”iletisi. Ardından Facebook’tan arkadaşlıktan emisyon, Instagram’da takibe nihai. Şayet ünlüyseniz ya da partner dost grubunuz genişse ‘biz’liği toplanmış maille ‘tamamlanma’ bildirisi. İşlem tamam!Siz sevgiliye ‘sepet havası’ çekerken, onun vaziyetinin fenomen söylemle ‘ben şok, ben iptal, ben vefat’tan öteye gidememesini de keyif içinde izliyorsunuz. Sizlere “Ben de sana meraklıydım sanki”tarzı türü tweet’ler atıyor ya da başkalarıyla mutlu olmak pozları mı koyuyor. Engelleyin, olsun bitsin.

Kategori
: Genel
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın