Sohbet'e Giriş

Beyza Durmaz

Beyza Durmaz

Beyza Durmaz (d. 5 Ağustos 1977, İstanbul), Türk pop müziği şarkıcısı.Lise eğitimini Özel Kültür Lisesi’nde istemeyince Durmaz, benzer dönemde farklı kurslarda şan, gitar, piyano ve Türk Zanaat Müziği oyun alanı/sahne deneyimini İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde okuduğu senelerde, türküleri yine düzenleyerek konserler verici Grup Nefes’e solist olmasıyla gerçekleştirdi. Üniversiteden mezun olduktan ardından Mustafa Sandal’ın vokalistliğini inşa etmeye başladı. Böylelikle çok ek olarak kocaman kitlelerle hitap etme imkanı buldu. 4 yıl süresince yurt içi ve yurt dışarısında birden fazla konsere çıkarak ve bizzat de her konserde bir şarkı söyleyerek oyun alanı/sahne deneyimini geliştirdi.

Danone, Kilim, Albarakatürk Bauhaus, Polisan reklam jingleları ve Sihirli Annem, Melek dizi müziklerini seslendirdi. Reklam müziği seslendirmek amaçlı tanıştığı Burak Dtalimat’in önce albümü, etnik ve trans müziğinin harmanı meydana gelen Dreamin’ İstanbul’da sesiyle koltuk aldı.Bu albüm ülke dışındaki pekçok ülkede de indirilmeye çıktı. Beyza Durmaz uzunca zaman üstünde çalıştığı Koku isimli albümünü 2005 senesinde çıkardı. Albümünün prodüktörlüğünü Volkan Gücer; tertip etmelerini de Burak Demir yapmıştır. Koku albümünde şarkıcının kendisinin laf ve besteleride yer almaktadır. Televizyonda 7 sezon aynı ritimde süren Sihirli Annem dizisinin jenerik müziğini seslendirmiştir.Koku,Bize Lüks,Buz Kalpli isimli şarkılarını kliplendirmiştir.

Sicilya’nın etnik gruplarından Nemas Project ile Snow in Istanbul isimli albüm yapmış, albüme adını verici şarkı Buddha Bar’ın A Night at Buddha serisinde koltuk almıştır.

Mustafa Ceceli’nin Kalpten albümünde seslendirdiği Hüsran isimli şarkının laf ve müziği Beyza Durmaz ve Ali Cem Çehreli’ye aittir.

2015 senesinde Meydana Gelen Var Olmayan Var isimli şarkısına klip çekmiştir.
escort gaziantep

Kategori
: Genel
Yazar
: fatih
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın