Sohbet'e Giriş

BEYİN GELİŞİMİNDE ÖNEMLİ BİR AKTÖR

BEYİN GELİŞİMİNDE ÖNEMLİ BİR AKTÖR

Tüm bu mineraller beynin ve merkezi hudut sisteminin gelişiminde mühim oyun oynar. Bilhassa kıyı şeridinde çocukluklarından bu yana balıkla beslenen Karadenizlilerin konuşmalarının da, oyunlarının da çabuk olmasında balığın rolünün bir sürü mühim meydana geldiği düşüncesintabir.
Bunların dışarısında balık tiroit hormonun basit yapısında yer alan iyotun en mühim kaynağıdır. Kemik gelişiminde kilit oyun oynayan D vitamini ve gözler amaçlı bir sürü mühim meydana gelen A vitamininin de ana kaynaklarındandır. Buraya civarı balığın faydalarını anlattık, şayet madalyonun öbür yüzüne de bakmak lazım.
Bodrum Turgutreis’te marinanın anında yanındaki parkta çağdaş zanaat yapıtlarını andıran heykeller gördük. Bunların en ilginçleri, deniz dibinden bir araya gelen atıklardan inşa edilmiş devasa 2 heykeldi. Bu heykeller enteresan
elazig escort
meydana geldiği civarı belli bir süre da düşündürücü ve denizden çıkan atıkların boyutu ile ilgili haber vermesi tarafından ürkütücüydü.
Oradan bir sevgili dostumun teklifiyle Gümüşlük’e iyi bir lokantaya balık yemeye geldik. Restoran sahibi Şerif Beyefendi hangi balığı seçim ettiğimizi meselece eşimle farkında olmadan birbirimize aynı zamanda şu suali sorduk: “Denizin altında bu civarı atık varken, bu denizlerden çıkan balıklar ne civarı sıhhatli olabilmektedir.”Ve önce reaksiyonumuz hangi balıklar dip balığı, hangileri değil onu öğrenmek oluyor.

Kategori
: Genel
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın