Sohbet'e Giriş

Berlinde nereye gitmeli ile ilgili yararlı bilgiler


Berlinde nereye gitmeli ile ilgili yararlı bilgiler

Son zamanların en fenomen kentlerinden Berlin’e gitmeden öncesinde neler yapabileciğinizi öncesinde belli bir süre çalışmalısınız. Zira Berlin yalnızca tarihi, sanatı ya da festivalleri ile populer değil. Bir Avrupa şehiri düşünün: Dizayn dünyasının kalbi orada atmaya başlamış olsun. Gece yaşamı dillere destan olsun. Canlı yaşamı bütün dünyadan insanı o şehirde toplasın. İşte Berlin bu şekilde bir koltuk.
Hiç bir tanesini diğerinden ayıramazsınız. Tümü birbirini tamamlar. Avrupa kentlerindeki durağanlık burada yoktur. Bunda Türklerin Berlin’i 2. haneleri onay etmesinin de hissesi var kesinlikle.
Berlin’de harcayacağınız zamanınız kısıtlıysa gitmeden öncesinde dersinize iyi çalışmalısınız! Zira Berlin sonsuz alternatif sunan ve anında her meydanda en iyiyi bulabileceğiniz bir il.

Her ne yaparsanız yapın Spree Nehri ‘de bir bot turu alarak şehri nehir üzerinden görün. Tam kalbinden bir şehiri tanımlamak amaçlı bu kural benim düşünceme göre. Bununla Birlikte Avrupa’nın en yeşil şehiri meydana gelen Berlin’de Tiergarten’da az bir yürüyüş yapmayı unutmayın.
Şimdi sizlere kesinlikle görmenizi tavsiye ettiğim yerleri az kısa anlatayım. Her biri turistik bir gezinin vazgeçilmezleri ama bununla birlikte Berlin’i Berlin yapan yerler…
Kilise, Kaiser Wilhelm II aracılığıyla 1905’te inşa ettirilmiş. İçi harika. Burayı yalnızca gezmekle kalmayın. Eskiden bilet almak şartıyla Berlin Dom’da klasik müzik konserine gitmenizi kesinlikle tavsiye ederim.

Kategori
: Haberler
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın