Sohbet'e Giriş

Benim şahane HAYALETLERiM

Benim şahane HAYALETLERiM

Çağdaş İtalyan sinemasının mühim temsilcilerinden biri meydana gelen Ferzan Özpetek’in yepyeni filmi “Şahane Misafir”, hüznü ve komediyi birleştiren bir hayaletli ev öyküsünü anlatıyor. Cem Yılmaz, Yusuf Antep karakteriyle filme damgasını vurmayı ve seyircileri güldürmeyi başarıyor.
“Şahane Misafir”baştan sona bir sürü huzurlu seyredilen, neşeli, “şurup şeker”kıvamında bir seyirlik. Cem Yılmaz ve Türkçe dublaj faktörlerini de hesaba katarsak, Ferzan Özpetek’in Türkiye’de en bir sürü seyredilen filmi olacağını düşünmek olası. Şayet benim düşünceme göre en güzel filmlerinden biri değil. Şüphesiz “Şahane Misafir”de, “Hamam”dan itibaren tanışık
ankara escort
olduğumuz “Özpetek dokunuşu”nu farketmek olası. Özpetek akıcı anlatımını tutturmakta ve seyirciyi anında yakalayan ateş gibi, duygusal atmosferini kurmakta hiç zorlanmıyor. Kendini tekrarlamayı sevmediği amaçlı, öykü olarak yepyeni arayışlara girmeyi ve çeşitli bir film yapısı kurmayı da ihmal etmiyor. Bilhassa, gerilimle komediyi birleştiren önce kısımda hedefine erişiyor. Ancak, önce 1/2 saatin sonrasında öykünün enteresan bir şekilde gelişmediğini tahmin ediyorum.

Kategori
: Genel
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın