Sohbet'e Giriş

Baykal kasetini önce kim yayınladı

Baykal kasetini önce kim yayınladı

BİLİYORSUNUZ, önce günden beri “illegal dinlemelerle” alakalı tavrım, gazetemin tavrı tam olarak.
Bir “alçaklık” olarak gördüğüm “dinlemelerin” bu gazeteyi kirletmesine müsaade vermediğimiz benzeri, bu dinlemeler üst kısmına yorum falan da yapmıyorum.
Bir dava dosyasına girinceye, bir iddia belgesi haline gelinceye civarı benim amaçlı bütün dinlemeler, arzu eder özel yaşama, arzu eder evrensel yaşama ilişkili olarak olsun “yok hükmündedir”.
O sebeple bu sabah de ortam dinlemesi yöntemiyle elde edildiği her halinden belli meydana gelen ve legal olması olası görünmeyen “Baykal kaseti meselesine” bu dinlemeyi asal alarak girmeyeceğim.
Ancak konuya bundan önce değindiğim açıdan bir defa daha değinerek “hafıza tazelemesi” inşa etmek talep ediyorum.

Deniz Baykal’ın Cumhuriyet Milletçe Partisi Evrensel Başkanlığı’na eşya meydana gelen kayıtla alakalı olarak bir takım “suçlamalar” havada uçuşmaya başladığı sıralarda bu köşede bir içerik kaleme aldım.
AK Parti’yi savunan basın uzuvlarının, değişim gösteren politik ortamla birlikte üslup değiştirmesiyle birlikte, bir çağın “ortak günahları”ndan kurtulmanın karayolu, bütün günahları “küçük ortağa yıkmak” olarak belirlenince, bu ortaklığa “Safmışız” kılıfı geçirilince Deniz Baykal’a yapılmış olan “ayıp” da, Ergenekon Davası benzeri, Balyoz Davası benzeri, Şike Davası benzeri “küçük ortağa” yıkılmaya çalışıldı.

Kategori
: Genel
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın