Sohbet'e Giriş

Başkanlık amaçlı düğmeye basılıyor

Başkanlık amaçlı düğmeye basılıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kocaman önem verdiği ve her fırsatta ifade ettiği başkanlık sisteminin tanıtılması amaçlı Akp örgütleri atağa geçiyor. Teşkilatlar gece gündüz çalışacak ve köy köy gezerek sistemi anlatacak.

Akp’nin bugüne kadarki en kapsamlı çalışması, başkanlık sistemine geçişe dayanak amaçlı ifade edilecek. Basın aracılığıyla başkanlık sisteminin faydalarını detaylı olarak anlatacak meydana gelen AK Parti, miting, anket, birebir temas ve en ehemmiyetlisi bulma konferanslarıyla halka sistemi aktaracak. Akp kulislerinde bunun amaçlı köy köy gezilebileceği ve üstelik telefon aracılığıyla kapsamlı bir guruba ulaşılmasının amaçlandığı ifade ediliyor. Başkanlık sistemine dayanak amaçlı Akp bayan kolları da ev ev gezecek ve çalmadık kapı bırakmayacak. Halkla birebir temasta yepyeni Anayasanın ve başkanlık sisteminin şartları anlatılacak.

Başkanlık sisteminin ülkenin geleceği amaçlı ve yepyeni krizler yaşanmaması amaçlı kural meydana geldiğini vurgulayacak meydana gelen Ak Partililer, geçmiş senelerde çağın Cumhurbaşkanımız Ahmet Necdet Sezer ile Başbakanı Bülent Ecevit arasındaki kocaman krize ne sebeple meydana gelen vakası misal gösterecek. Cumhurbaşkanımız Erdoğan da başkanlık sistemine karşı çalışmaları yakından takip edecek. Öncelikle yaşamsal mutabakatın sağlanmasını talep eden Erdoğan da iştirak edeceği toplantılar ve açılışlar aracılığıyla başkanlık sistemine dayanak talep edilecek.
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde yaptığı muhtarlar toplantısı da bunun en mühim zeminlerinden bir tanesini oluşturacak. Geçtiğimiz hafta yapılmış olan toplantıda muhtarlar Erdoğan’ı başkanlık sistemini anlatması amaçlı illerine çağrı etti. Erdoğan da muhtarlara pozitif cevap vererek bu konuyla alakalı önemli bir iş yapıldığının iletinini verdi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz zaman çalışmalarını Beşiktaş’taki Yıldız Sarayı içerisinde bulunan büronunda devam ettirdi. Cumhurbaşkanımız Erdoğan AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI Senato Azasi Kirsten Gillibrand Başkanlığındaki AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI Senato heyetini kabul buyurdu. Kabulde AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI’nin Ankara Büyükelçisi John Bass da koltuk aldı.Ak Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan ile başkanlık sistemini halka yorumlamak amaçlı neler yapacaklarını konuştum.

“Başkanlık bu ülkenin kaderidir” diyen Turan, “Biz başkanlığı Akp’nin geleceği amaçlı istemiyoruz. Biz esasen 13 senedir iktidardayız. Başkanlığı geliyor olacak senelerde mümkün krizleri aşmak amaçlı öngörü olarak meydana koyuyoruz. Bu sorun Tayyip Erdoğan’ın kişisel sorunu değildir. Bu sorun bu halkın geleceği yerine politik riziko olmasın diye bizim meydana attığımız bir argüman. Elbette ki her argüman tartışılır” vurgusu inşa etti.

Başkanlığın Ülkemiz amaçlı gerekliliğini hem bir klasik yollarla hem bir de bulma konferanslarıyla anlatacaklarını dile getiren Turan, “Televizyon ve gazetelerde anlatacağız. Mitinglerimiz olabilir. Biz başkanlığı dayatmayla değil halkın isteği doğrultusunda yaşama geçirmek talep ediyoruz. Bulma konferansında halkın bu mevzuyu anlaması amaçlı kocaman olanak olarak değerlendiriyoruz. Bulma konferansları klasik konferanslar benzeri olmayacak. Bulma konferansında her biri konuşmacı olacak. Çok çeşitli fikirlerin tartışılıp partner metne döndürüldüğü bir zamanı başlatacağız” diye konuştu.
Köy köy dolaşılacağını belirten Turan, “Arama konferanslarını onlarca, binlerce inşa etme olasılığı var. Her ilde, her köyde inşa etme imkanımız var. Bizim teşkilatımız da devletimiz de bu konuyla alakalı teknik aşağı yapıya sahip. Bulma konferanslarının halk aracılığıyla çok pek cevap bulacağını ve karşılıklı olarak birbirimizi inandırma edeceğimizi düşünüyorum” diye sohbet etti.

Telefonla teması da değerlendirdiklerini dile getiren Turan, “Anketler, halkoyu çalışmaları olabilmektedir. Bulma konferansı bu müddetçe bir biçim katacak. Demokrasimizin gelişmesine katkı sağlayacaktır. Katılımcıların zemine dağıldığı bir sistem olacaktır. Ülkemiz’de çok pek uygulanmayan bir sistem. Biz başkanlığı halka anlattığımız zaman halkın bizi anlayacağını çok sıkı biliyoruz” diye konuştu.

Kategori
: Haberler
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın