Sohbet'e Giriş

Başkan var, anılır başkan var, kazınır

Başkan var, anılır başkan var, kazınır

Belediye başkanları kentlerine yaptıkları katkılarla ve hizmetlerle anılırlar.Bazıları illerini hakikaten kalkındırır, zenginleştirir ve değiştirirler.
Onlar her süre oldukça başarılı olarak hatırlanırlar.Bazıları ise müddetini doldurup geçer, vasat çalışmalarla görevlerini noktalarlar.Onlar da hafızalardan silinirler, kısa zamanda kazınır giderler.
Dün Manisa belediye başkanlığı koltuğunda 7’nci senenini dolduran MHP’li Cengiz Erzaman’ün hizmetleri tanıtım günüydü.
Görevi devraldığından bu yana 7 yıl süresince hangi işleri tamamladığını açıkladı, bundan ardından neler yapmayı tasarıladığını da ilan etti.
Bu köşeden birden çok defa yazdım, vesile geldiği amaçlı bu sabah de tekrardan ediyorum.Cengiz Erzaman, bana göre Ege’nin en oldukça başarılı başkanlarından biridir.
Koltuğa oturmasıyla beraber Manisa’da bir sürü mühim çalışmalar gerçekleştirmiştir.O çalışmalardan bazıları devrim niteliğindedir.

escort adana
Senelerdir kanayan yaraların üst kısmına akıllıca gitmeyi bilmiş, tümünü de çözüme kavuşturmuştur.
Borçları ödemiş, uygun fiyat tabloyu üst düzeye çekmiştir.Hiçbir kazaya başkalık yapmadan hizmet götürmeyi sürdürmüştür.
Manisa’ya sık sık giden ve eskiyen ile yepyeni içinde mukayese yapabilen biri olarak, tüm bunları kolayca söyleyebiliyorum.
Ayrıca bu kanıda meydana gelen yalnızca ben değilim.Manisa’ya karayolu düşenler, kentteki “değişimin”farkına varıyorlar.
Tabii ki ek olarak ifade edilecek bir sürü iş var.Ancak geride olan 7 yıl, bir sonraki günlere de ışık tutuyor.
Erzaman’ün vurguladığı benzeri, bundan sonraki dönemde “gelişim atağı”yaşanması bekleniyor. Başka Bir Deyişle..
Yeni parklarla, ev projeleriyle, meydanlarla, çarşılarla, restorasyonlarla, otoparklarla, merkezlerle, kamplarla, çağdaş çöp tesisiyle, ulaşımı ile, etraf düzenlemeleriyle bir sürü ek olarak harika ve bir sürü ek olarak yeşil bir Manisa ufukta yaşanıyor.

Kategori
: Genel
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın