Sohbet'e Giriş

Bakan Faruk Özlü’den Düzceli şehit ailelerine ev desteğ

Bakan Faruk Özlü’den Düzceli şehit ailelerine ev desteği

Bilim, Endüstri ve Bilişim Bakanı Özlü, PKK’nın Hakkari ve Diyarbakır’da tertip ettiği saldırılarda şehit meydana gelen Jandarma Er Erkan Özdemir ile Jandarma Astsubay Yazı Yumuşak Başlı’ın Düzce’nin Yığılca kazasında hayatını sürdüren ailelerinin evlerinin yenilenmesi direktifi verdi.
Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Mert, yaptığı bildiride, tahmini 2 ay öncesinde Diyarbakır’ın Silvan kazasında baraj inşaatının güvenliğini imkanı sunan askerlere pkk teşkilatı PKK mensuplarınca tertip eden roketatarlı saldırıda şehit meydana gelen Jandarma Astsubay Yazı Yumuşak Başlı ile Hakkari’nin Şemdinli kazasında dinamit yoğun araçla tertip eden saldırıda şehit edilen Jandarma Er Erkan Özdemir’in babaevlerinin yenileceğini, gerekirse yeni ev gerçekleştirileceğini iletti.

Bakan Özlü’nün, ziyaret ettiğini her 2 şehidin babaevlerinin bakıma muhtaç meydana geldiğini saptama ettiklerini dile getiren Mert, Özlü’nün ailelerin evlerinin yaptırılması direktifi verildiğini kaydetti.
Şehitler Yumuşak Başlı ve Özdemir’in yakınlarına sahip çıkmak amaçlı mülki ve yönetimsel amirlerin gerekli olan çalışmaları başlattığını aktaran Mert, “Şehit ailelerimizin evlerinin bakım ve onarımı, gerekirse yine inşa edilmesi amaçlı iş gerçekleştireceğiz. Projeye Düzce milletvekillerimiz de dayanak veriyor. Projemizi hayırsever bir yurttaşımızın takviyesi ile gerçekleştireceğiz.” diye konuştu.

Kategori
: Genel
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın