Sohbet'e Giriş

Bakan Erzaman’den teşvik müjdesi


Bakan Erzaman’den teşvik müjdesi

Bilim Endüstri ve Bilişim Bakanı Nihat Ergün yepyeni teşvik paketi amaçlı “1 Temmuz 2011’den bu yana olabilitesi yüksek olabilir” diye konuştu. Bakanımız Eegün “yerli otomobil” dair da mühim izahlarda bulundu:
Şunu rastlamak gerekli ki ihracatımızda bir numaralı sektör otomotiv sektörüdür. İthalatımızda da şu anda ihracatımızın önündedir otomotiv sektörü.
İhracat ve ithalatı birlikte düşündüğümüz süre bugünkü hacmi 50 milyar dolardır. Başka Bir Deyişle otomotiv piyasasının Tükiye ekonomisindeki yeri 50 milyar dolardır. Bunun da bir sonraki 5 sene içinde 100 milyar dolar olma potansiyeli var.
Bu 100 milyar dolar değerinde potansiyelde şayet Türkiye’nin markası, markaları olmayacaksa, başkalarının markası ve markaları bu pazarda daha çok yer alacak demektir.

Bu açıdan böylesine yükselen gelişen bir pazarda Türkiyenin otomotivde bir marka yapmamış olması kocaman bir eksiklik olabilir.
Yapamayacağız diye bir fikir içinde olmak hata, yapıyoruz esasen. Yapmadığımız birşey bunun markalaşmasıyla alakalı konudur, onu da yapabiliriz.
‘Büyük markalar var, rekabet edemeyiz’ diye o sektröre girmemek düşüncesi gerçek bir fikir olamaz.

Kategori
: Haberler
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın