Sohbet'e Giriş

Atina’da değil Gökçeada’da gömülmek istemiş

Atina’da değil Gökçeada’da gömülmek istemiş

Suyun karşın yakasından iştirak eden önce gelinimiz olma unvanını taşıyan, 18 senedir Vakko’nun veliahtlarından Rıfat Elhadef ile sevinçli bir evliliği meydana iştirak eden Marina Elhadef konusunda üzücü bir bilgi aldım.Marina Hanım’ın, uzunca zamandır amansız hastalıkla uğraş eden 93 yaşlarındaki babası Stelios Stylianidis ölüm etmiş.Ağırlaştığı haberini alır almaz eşi Rıfat Elhadef ile Atina’ya uçan Marina Hanım, son defa görüşebildiği babasını pazartesi bugünü kaybetmiş.Marina Hanım ve ailesi iki gün süresince Atina’da taziyeleri onay etmiş fakat Stelios Beyefendi’i toprağa vermemişler.Sebebine gelince… Stelios Stylianidis;
Atina’da değil, Türkiye’de Gökçeada’da gömülmek istemiş ve bunu da kızına vasiyet etmiş.

Meğer Stelios Beyefendi, Gökçeada’daki Tepeköy’de doğmuş. Mübadele vakti köyünden Atina’ya göç etmek zorunda kalsa da Gökçeada’yı hiç unutamamış ve kızına da “Beni doğduğum yere, Tepeköy’e defnedin” diye vasiyette bulunmuş.
İşte bu sebeple Marina Elhadef, babasının naaşını geçen gün Türkiye’ye getirmiş. Stylianidis, yarın minik bir merasimle Tepeköy Kabirliği’nda ebediyete uğurlanacakmış. Allah, Stelios Beyefendi’in, doğduğu topraklarda huzur içerisinde uyumasını kısmet etsin.

Kategori
: Genel
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın