Sohbet'e Giriş

Arda’dan Kürt Meselenine Çözüm Önerisi: İnşallah Sıkıntılar Demokrasiyle Çözülür

Arda’dan Kürt Meselenine Çözüm Önerisi: İnşallah Sıkıntılar Demokrasiyle Çözülür

Barcelona’da takım forması giyen ulusal yıldız Futbolcu Arda Turan, bir İspanyol radyo programına misafir oluyor.
Takım olarak üst üstüne 2. defa Şampiyonlar Ligi Kupası’nı elde etmek talep ettiklerini anlatan Arda, Barcelona ve eskiyen kulübü Atletico Madrid’le alakalı değerlendirmeler inşa etti. İspanya ve Ülkemiz aralarında mukayese yapan Futbolcu Arda Turan, Katalonya ile İspanya aralarında problemlerin meydana geldiğini fakat bunu demokratik çerçevede konuşarak hallettiklerine dikkati çekti ve “İnşallah benim ülkemde de bunun gibi olabilir.” diye konuştu.

“KEŞKE BENİM ÜLKEMDE DE BU ŞEKİLDE OLSA”

“Katalonya Otonom Idaresi Başkanı’nı tanıyor musun?” sualine ‘Hayır’ yanıtını verici Arda, “Ama Katalonya’nın düşüncelerine hürmet duyuyorum. Ve tarzını, bu konudaki gelişmeler keşke benim ülkemde de böyle olsa çok isterim başka bir deyişle konuşarak, demokrasiyle, paylaşarak çok harika olurdu. İnsanlar can vermeden.”

“İNSANLAR CAN VERMEDEN KONUŞARAK DÜZELEBİLİR”

Arda, sunucunun ‘Şu anda Ülkemiz’nin hali belli bir süre hassas’ demesi üst kısmına, “Durum şu anda birazcık berbat. Ama işte sizin gösterdiğiniz demokrasi zihniyeti hem bir İspanya’nın hem bir Katalonya’nın… Bizde de olabilmektedir… İnsanlar can vermeden, konuşarak düzelebilir.”

“ORADA İNSANLAR ÖLÜYOR”

Radyo sunucusu, ‘Çok enteresan, röportaj eğlenceli bir atmosferde devam ederken Arda da sen de (tercüman) yüzleriniz asıldı ve üzüldünüz.’ tespitini inşa etti. Bunun üst kısmına Arda, “Çünkü orada vatandaşlar can veriyor. Burada da Katalonya ve İspanya aralarında bir sürü konuşmalar tartışmalar oluyor. Ama demokratik şekilde. İnşallah benim ülkemde de bunun gibi olabilir.” diye konuştu.

Kategori
: Genel
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın