Sohbet'e Giriş

Antibiyotiklere Sağlam Bakteri Bulundu

Antibiyotiklere Sağlam Bakteri Bulundu

İlk defa Japonya’da görülen, H041 bakterisini, belsoğukluğu rehabilitasyonunda kullanılan, malum hiçbir antibiyotik öldüremiyor.

Bilimadamları yepyeni bakterinin, rehabilitasyonu çok pratik meydana gelen belsoğukluğu hastalığını global bir milletçe sıhhati sorunu haline getirebileceğine dikkati çekiyor.

Yeni bakteri türünü, Japon bilimadamlarıyla beraber yaptıkları partner iş neticesi ortaya çıkaran İsveç’teki Patojenik Neisseria Referans Laboratuvarından Magnus Unemo, bakterinin varlığını ”endişe veren ve bununla beraber ihtimal edilebilir” olarak niteledi.

Telefonla yaptığı bildiride, bulgularının detaylarını, bulaşıcı cinsel hastalıklar dair çalışma gösteren ”International Society for Sexually Transmitted Diseases Research” isimli denetim kuruluşunun 18 Temmuz’da Kanada’nın Quebec şehrinde düzenleyeceği konferansta tanıtacaklarını ifade eden Unemo, H041 bakterisinin 10-20 sene içerisinde bütün dünyaya yayılabileceği uyarısında bulundu.

Dünyadaki en yaygın bulaşıcı cinsel rahatsızlık meydana gelen belsoğukluğu, bilhassa Güney ve Güneydoğu Asya ile Çöl altı Afrikasında görülüyor. AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI’deki ”Centers for Disease Control and Prevention” isimli kuruluşun hesaplamalarına yönelik, bir senede belsoğukluğuna yakalanan bireylerin sayısı, yalnızca AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI’de 700 bin kişiyi buluyor.

Hong Kong, Çin, Avustralya ve Asya’nın öbür bölgelerinden, belsoğukluğunun antibiyotiklere sağlam duruma geldiğine ilişkili olarak raporlar gelmesinin akabinde, geçen sene bildiride yer alan İngiliz bilimadamları, belsoğukluğuna sokak açan bakterinin değişinime uğrayarak, farklı antibiyotik türlerine dirençli duruma gelmesi tehlikesi bulunduğuna işaret etmişlerdi.

Kategori
: Genel
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın