Sohbet'e Giriş

Anne sütü meydan genç ek olarak uyumlu


Anne sütü meydan genç ek olarak uyumlu

Örs, kadın sütünün çocuk beslenmesinde kritik ehemmiyeti meydana geldiğini ifade etti. Kadın sütünün yalnızca zararlı virüslerden korumadığını anlatan Örs, muhtevası bakımından de bebeğin büyüme ve gelişmesi amaçlı ciddi maddeler içerdiğini ifade etti.

Anne sütünün bebeğin göz ve beyin gelişimine katkısının epeyce fazla meydana geldiğini belirten Örs, “Yapılan çalışmalar gösteriyor ki kadın sütü meydan bebeklerin zeka seviyeyi ve beyin gelişimi ek olarak iyi. Bin adet mama meydan çocuğu bin adet de kadın sütü meydan çocukla karşılaştırdığımızda kadın sütü meydan çocuğun zeka gelişimi, öğrenme kapasiteleri ek olarak iyi çıkacaktır” dedi.

Anne sütüyle hastalıklardan korunması amaçlı ön hazırlık yapılıyor

Anne sütü meydan çocuğun çok kritik avantajlara sahip meydana geldiğini anlatan Örs, şunları kaydetti:

“Bebek tarafından en güzel kaynak kadın sütüdür. Kadın sütü bebeğin bağırsak gelişmesini, bağışıklık gelişmesini ve endirekt olarak da bütün yaşamını etkileyecek fazla çok hastalıklara karşın ek olarak dirençli inşa ediyor. İlk günden itibaren kadın sütü meydan çocukta hastalıklardan korunması amaçlı bir hazırlık inşa edilmiş olunuyor. Kadın sütü meydan bebeklerin de tutum olarak öbür çocuklarla kıyaslandığında ek olarak uygun ve ek olarak az sıkıntılı kişiler meydana geldiği görülüyor. Kadın sütü içerdiği maddeler bakımından bebeğin hudut dokusu ve beyin yapısı gelişmesini hızlandırıcı tesir inşa ediyor. Emzirmenin kadın tarafından da avantajları var. Bebeğini emziren anne adayında doğum sonrasında deprasyonları ek olarak az görülür. Doğum sonrasında kadın kritik biçimde tutum bozuklukları gösterebilir. Şayet kadın bebeğini emziyor ve kadın sütü veriyorsa bu çeşit sorunlar o anne adayında ek olarak az görülüyor.”

Kategori
: Genel
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın