Sohbet'e Giriş

Ankara Tıp’ta dumansız yerleşke


Ankara Tıp’ta dumansız yerleşke

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Morfoloji Yerleşkesinde tütün ve tütün ürünlerinin içilmesi yasaklandı.

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinden yapılmış olan açıklamada, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Idare Heyeti kararıyla 1 Eylül’den bu yana Morfoloji Yerleşkesinde tütün ve tütün ürünlerinin içilmesinin yasaklandığı anlam edildi.

Yerleşkede sadece 2 meydanda, morfoloji kantininin yanındaki 61 ve iş salonları karşısındaki 39 metrekarelik meydanda belli bir zaman tek süre amaçlı bu yasağın uygulanmayacağı belirtildi.

Uygulamanın başlaması buna bağlı olarak Üniversite Rektörü Profesyonel. Dr. Erkan İbiş, Rektör Yardımcısı ve Hastaneler Başhekimi Profesyonel. Dr. Bahaddin Harika, Fakülte Dekanı Profesyonel. Dr. Şehsuvar Ertürk, Dekan Yardımcısı Profesyonel. Dr. Gülfem Elif Sert, Cebeci

Hastanesi Başhekimi Profesyonel. Dr. A. Rüçhan Akar, Ankara Üniversitesi Sigara ile Savaş Grubu (SİSAG) Başkanı Profesyonel. Dr. Fikri İçli’nin de katıldığı merasim tertip ettiği kaydedilerek, Rektör Profesyonel. Dr. İbiş’in, “Son uygulamayla Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinin tek ilki ek olarak gerçekleştirerek sigaraya karşın yürüttüğü hükümlü mücadelesini ek olarak ileriye taşıdığı” ifadesini kullandığı bildirildi.

Açıklamaya yönelik, Fakülte Dekanı Profesyonel. Dr. Ertürk’ün de konuşmasında, Morfoloji Yerleşkesinin “Dumansız Gökyüzü Sahası” olarak belirlendiği, tek müddetliğine 2 meydanda sigara içilebileceğini ama her geçen gün bu uygulamanın bütün yerleşkede yaşama geçeceği bilgisini verdiği kaydedildi.

Kategori
: Haberler
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın