Sohbet'e Giriş

AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI’nin tutumu: Irak’ta müttefikim olanları Suriye’de karşıma almam

AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI’nin tutumu: Irak’ta müttefikim olanları Suriye’de karşıma almam

HÜKÜMETE hudut dışına ordu gönderme ve ameliyat inşa etme, bunun yanında başka devletlerin askerlerinin konuşlanmasına/ geçişine imkân tanıma yetkisi verici Suriye-Irak Tezkeresi, Parlamento’ten geçti.
2003’te AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI’nin haksız ve hukuksuz Irak işgalini kolaylaştırmamayı seçmişti Parlamento. Bu sene öyle olmadı. Gelişmelerin rastgele bir safhasında, milletin istemini sebep göstererek taleplere direnme talihi azaldı.
ABD sonuçtan hoşnut ve ancak uçuşa yasak bölge koşulunu onay etmeye de niyetli değil. Başka Bir Deyişle yeniden o noktaya, AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI’nin Suriye samimiyetsizliğine geliyoruz.
Sahi “IŞİD Şengal’e, Sincar’a kayıp verince, AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI yurttaşı gazeteciyi öldürünce mi tehlike oldu?” suali da halen cevaplanmış değil.

Deyrikolay değil’daki muhalifleri muhasara altına meydan, kendisine başkaldırı eden Sünni Suaytat aşiretinin mensuplarını tutsak alıp feci biçimde öldüren de IŞİD’di. “İşte IŞİD’in yaptığı Ezidi katliamı”diye paylaşılan resimlerin çoğu bu bireylerin naaşlarına aitti.
IŞİD muhaliflerin komutanlarını öldürürken, Ahrarüş Şam, Livau’t Tevhid ile savaşırken ortada ne ortak yönetim vardı ne de ufukta bir AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI izahı, kınaması, önlemi, yardımı söz konusuydu

Kategori
: Haberler
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın