Sohbet'e Giriş

Ameliyat Kansız Oldu

Ameliyat Kansız Oldu

Dini inançları icabı kan almaları ve vermeleri yasak meydana gelen ”Yehova Şahidi” Norveçli kadına, normal tek hastaya 5 ünite kan verilerek yapılmış olan by-pass operasyonu, kan verilmeden gerçekleştirildi.

Norveçli ”Yehova Şahidi” 68 yaşlarındaki Malfrid Norunn Nese, eşi Magne Nese ve kızı Diana Nese Onarheim ile 2 hafta öncesinde Antalya’ya tatile geldi.

Tatil esnasında rahatsızlanan Malfrid Norunn Nese, hastaneye kaldırıldı. Burada yapılmış olan tetkiklerde Nese’nin kalbe giden ana damarının tıkandığı saptama edildi.

Yaşaması amaçlı by-pass operasyonu olması gerekli olan Nese, operasyon hazırlıklarına başlayan hastaneye Yehova Şahidi meydana geldiğini, dini inançları icabı kan almaları ve vermelerinin yasak meydana geldiğini bildirdi.

Norveçli bayanın operasyonun kansız inşa edilmesi gerektiğini belirtmesi üst kısmına hekimler, normal tek hastaya 5 ünite kan kullanılan by-pass ameliyatının kan verilmeden yapılmasına hüküm verdi.

Hastane idaresi Norveçli kadına, operasyonun risklerini kabul ettiğine konusunda doküman imza attı. ileri ki zamanlarda hastanenin Kalp Damar Cerrahisi Servisi’nden Profesyonel. Dr. Erdoğan İbrişim başkanlığındaki ekip aracılığıyla by-pass operasyonu kan ve kan plazması kullanılmadan yapıldı.

Yehova Şahitleri

Türkiye’de tahmini 2 bin 300, yeryüzünde ise 7.5 milyon Yehova Şahidi bulunuyor.

Yehova inancına yönelik, ”Yaratıcının gözünde kan mukaddestir. Kan, hayatını sürdüren her canlının sahip meydana geldiği kımetli hayat hediyesini temsil eder. Bu sebeple Yehova Tanıkları, tam kan ya da kanın 4 asıl bileşeni meydana gelen eritrositler, plazma, akyuvar ve trombosit dahil olmak üzere olmak üzere hiçbir nakli kabul etmezler.”

Kategori
: Genel
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın