Sohbet'e Giriş

Aile yaşamına ahenk imkanı sunan kedi cinsleri ile ilgili yararlı bilgiler


Aile yaşamına ahenk imkanı sunan kedi cinsleri ile ilgili yararlı bilgiler

Algılayıcı ve akıllı meydana gelen Abyssinian pratik eğitilir. Uyanık, epeyce kabiliyetli ve canı isteyince sokulan sevgi dolu bir kedidir. Her süre kendisine yoğun olacak bir birşeyler bulabilir.
Yanık kahverengi, kızıl ve mavi olabilen tüyler bazen açık bazen de koyu nitelik bantlarla süslenir. Yanık kahve tonlarındaki tüylerde bantlar kara ya da koyu kahverengi olabilmektedir. Kızıl tüylü kedilerde, çikolata rengi iyi bir kızılla birleşir ve ateş gibi bir imaj verir.
ölü tüyleri almak amaçlı yapılmış olan muntazam fırçalama ve ara sıra yapılan tırnak kesimi bu kedinin bakımı amaçlı yeterlidir.
Bobtail’lerin kişilikleri bir kelimeyle tanımlanamayacak civarı mükemmeldir. Işlek, işlek, tatlı, akıllı ve sevgi doludur. Bu güzel yaratıklar her kedi sevenin kalbini anında fethederler.
Kafası geniştir ve kuvvetli çeneleri vardır. Kulakları ortada ile kocaman sayılabilecek ebatlarda aşağıya gerçek genişleyerek iner. Burun ise zarif bir eğimin dışarısında düz sayılır. Gözleri iri ve hafifçe yuvarlaktır. Düğümlenme problemin olmayan tüyler ara sıra kapsamlı ve ince dişli bir tarakla taranmak arzu eder. Yıkamak istediğinizde yağ içerir şampuanlardan kaçının, zira o güzelim tüylerini yassı ve yapışık bir duruma getirir.

Akıllı, atılgan ve epeyce işlek meydana gelen bu kedileri; uyurken veya şekerleme esnasında akrobatik hareketler yaparken rastlamak olası. Bu sevimli hareketler bilhassa mouse avındayken kendileri amaçlı kocaman bir heyecana dönüşebilir. Kıtır et ve mamaların dışarısında kemirebileceği besinlerden hoşlanır. Anlaşılmaz tatlı kemikler herzaman tercihidir.
Belirgin dolgun yanakları, ortada büyüklükte badem şeklini andıran gözleri, kareye aynı köşeli bir burnu, yüksek kulakları ve minik yuvarlak ağzıyla ortada büyüklükte bir kafa yapısına sahiptir. Tüylerinin sıhhatli ve itinalı fırçalanması gerekir. Bununla Birlikte itinalı fırçalama kedilerin sahiplerine ek olarak hızlı alışmasını sağlayacağı benzeri kedi ile sahibi içinde kurulacağı bildirilen arkadaşlık içerisinde mühim bir dönemdir.

Sizde Yorum Yapın