Sohbet'e Giriş

Ağız kokusunu geçirmenin yolu

Ağız kokusunu geçirmenin yolu

Ağız kokusunun nedenleri, sinüs ve akciğer kaynaklı enfeksiyonlar olabileceği benzeri, şeker rahatsızlığı, böbrek ve karaciğer yetmezliği, diş eti rahatsızlıkları da ağız kokusuna sebep olabilmekte.

Ağız Kokusunun; sinüs ve akciğer kaynaklı enfeksiyonlar, şeker rahatsızlığı, böbrek yetmezliği, karaciğer yetmezliği, metabolizma bozuklukları, bademcik irini ve diş eti rahatsızlıkları benzeri hastalıkların habercisi olabilir.

Ağız kokusu; kişilerin, beden-ruh-sosyal sıhhatini da negatif istikamette etkiyebilir. Arkadaş ve arkadaş etrafından uzaklaşma, yabancı kişilerin varlığı amacıyla toplumsal ortamlarda bulunmaktan sakınma benzeri negatif vaziyetleri eşliğinde getirebilir. Bu nedenle ağız kokusuna sebep meydana gelen sorun tanı edilmeli ve sebebe karşı iyileştirme uygulanmalıdır. Benzer sürede ağız kokusunu engellemek amaçlı kokuya neden meydana gelen yemek ve içeceklerden kaçınılmalı.

Hospitadent Diş Hastanesi Idare Heyeti Azasi Dt. Recep Eşkar, ülkemizde her 4 kişiden 1’inde yer alan ağız kokusundan arınmak amaçlı uygulanabilecek metotları bilgisini verdi. İşte o yöntemler…

Yumuşak diş fırçası değil ortada sertlikte diş fırçası kullanılmalıdır.
Bakteri plakları ve yemek artıklarını temizlemek amaçlı dişler gün içerisinde en az 2 kez fırçalanmalı ve altını çizen diş ipi kullanmalıdır.
Ağız kokusunun nedenlerinden biri de dildeki tabakalaşmadır. Bu nedenle dilimizi fırçalamayı alışkanlık haline getirmemiz gerekiyor. Dişleri fırçalayarak ağız kokusunun %20’sinden, lisan fırçalayarak ağız kokusunun %80’inden kurtulabilirsiniz.

Kategori
: Genel
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın