Sohbet'e Giriş

Abdulhamit ‘Çarşaflı Pkk’lı’te haklı çıktı

Abdulhamit ‘Çarşaflı Pkk’lı’te haklı çıktı

Sultan Abdülhamid’in buyruğu ile 2 Nisan 1892’de vaktin başbakanlığı meydana gelen Bâbıâlî’ye sevk edilen bir makalede “çarşafın güvenlik zaafı olabileceği”söyleniyor, erkeklerin çarşafa bürünüp hanelere girerek soygun yaptıkları hatırlatılıyor ve bayanların çarşaf giymelerinin yasaklanması isteniyordu. Aradan 124 yil geçmiş meydana gelmesine nazaran güvenlik kuvvetlerimiz bu sabah de “çarşaflı adam terörist” kaygısı içerisindeler.
Emniyet yetkilileri, halkı ateş gibi havada pardesü giymiş yahut fit olmalarına nazaran garip biçimde göbekli gözüken bireylerin işlek dinamit olabilecekleri ile alakalı uyarıyor.

Geçen gün, bilgi ajanslarından birinde bu biçimde garip görüntülerle alakalı bir bilgi vardı: Bilgi ajansını arayan bir yurttaş Bağcılar’da “tesettürlü bir erkek” ihbarında bulunmuştu! İhbarda 100. Sene Mahallesi’nde görülen çarşaflı bireyin bıyıklı meydana geldiği, bir sırt çantası taşıdığı ve Bağcılar Caddesi’ne gerçek yürüdüğü söyleniyordu.
Terörle uğraş yetkilileri, ihbar üst kısmına bölgedeki kontrollerini sıklaştırdılar ama ihbarda sözü edilen “bıyıklı ve tesettürlü erkek”bulunamadı!

Kategori
: Genel
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın