Sohbet'e Giriş

979 gündelik ayrılık geçen gün sona erdi

979 gündelik ayrılık geçen gün sona erdi

Erdoğan’ın Cumhurbaşkanımız seçildiği Ağustos 2014’ten bugüne civarı olup bitenleri düşündüğümüzde, ne civarı yüklü bir vakalar dizisini ne türlü sıkıştırılarak yaşadığımızı görebiliriz. Elbette ki bu vakalar dizisinin en hayret verici olanı 15 Temmuz 2016’daki darbe teşebbüsüdür. Şayet işin özüne inildiğinde FETÖ’nün hükümet mekanizmasına sızmasının, her meydanda krizler yarattığı görülür. Ve bu hainler çetesi ile maçın Cumhurbaşkanımız Erdoğan olmadan şimdiki kararlılıkla yapılamayacağı da şüphesiz bilinmektedir.
İçeride de dışarıda da Ülkemiz Cumhuriyeti’ni hedefleyen saldırıların son hedefinin Cumhurbaşkanımız Erdoğan olması ve bu saldırıların kağıt üzerinde kalmayıp fiile de dönüşmesi, politik tarihimizde bir sürü az görülmüş örneklerdir. Bir Sürü

partili demokrasiye geçtiğimizden sonra yapılmış durumda olan askeri darbelerden yalnızca 27 Mayıs 1960 darbesinde Başbakan Adnan Menderes ile iki bakanın hayatlarına mahkeme sonucu ile son verilmiştir. Daha sonraki darbelerde ise devrilenler sonra yine eskiyen görevlerine dönmüşlerdir.
Darbecilerin girişimlerinde öncesinde liderin yaşamını hedef almaları yalnızca Atatürk’ü hedefleyen “İzmir Suikastı” teşebbüsünde ve Erdoğan’ı hedefleyen “15 Temmuz darbe girişimi”nde görülmüştür. Bu vaziyet dahi Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın demokratik rejimin sağlığıyla ilgili kilit rolü oynadığının delili değil midir?

Kategori
: Genel
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın