Sohbet'e Giriş

Gazinolar tamamlandı, bu şekilde giderse sahneler de bitecek

Gazinolar tamamlandı, bu şekilde giderse sahneler de bitecek

Zamanında assolistlerimiz aldıkları fiyatlarda o civarı uçtular ki olan üç-beş gazino da kepenk kapattı, hatırlarsanız. Müzik dünyasının mühim bir dalı meydana gelen Türk zanaat müziği de yok olma noktasına geldi, dikkat ederseniz. Yepyeni ev o harika nağmelerimizi, eserlerimizi tanımıyor dahi. “Varsa yoksa Türk pop müziği”dediler, ama bu şekilde giderse o da sona erecek benzeri. Zira sanatçılar öyle ücretler istiyorlar ki, bunun üstesinden gelmek pekçok yatırımcı amaçlı zorlaşıyor.
Bundan 8 yil öncesinde kapanmak üzere meydana gelen Günay Restaurant’ı alıp yıllardır ayakta tutmaya personel Bayram ve Vahit Yıldız kardeşler, sanatçıların aldıkları dudak uçuklatan fiyatlara nazaran ayakta kalmaya çalışıyor. Bu yil de kocaman bir riske girerek Türkbükü’nde Sahne’yi açtılar. Hem Bir son vakitlerde ülkede meydana gelen önemli sıkıntılar hem bir de Bodrum’un içinde bulunduğu kriz sebebiyle mukassi günler geçiren bu işletmeye, gördüğüm kadarıyla sanatçılar da birçok destekçi olmuyor. Dik ücretler ve isteklerde yer alan sanatçılar sebebinden

haliyle müşterinin ödediği ücret çok yükseliyor. Böylece de alıcı çoğalış o mekânlara eskisi benzeri gitmemeye başlıyor. Başka Bir Deyişle şarkıcı bizzat işini baltalıyor, haberi yok. Bakınız sizlere hemen rakamlarla misal vereceğim.
Kenan Doğulu, Türkbükü Sahne’de çıkmak amaçlı 180 bin TL istiyor.
Serdar Ortaç geçtiğimiz hafta çıktı, 80 bin TL aldı. Bir de geceliği 1200 Avro meydana gelen Divan Palmira’da kaldı. 3 gece kaldıklarını düşünürsek hesabı siz yapın. Onun dışarısında 5 birey amaçlı business bilet, 2 Mercedes ve 1 Jeep istedi.
Sanatçıların birçoğu tam da bu isteklerde yer alıyor. Yalnızca kendilerine aldıkları fiyatlarla bitmiyor durum. Orkestranın fiyatı. Uçak bileti, konaklaması, yemesi, içmesi derken haydi emredin çıkın işin içinden.

Kategori
: Genel
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın