Sohbet'e Giriş

100 Derece (Müzik Grubu) ile ilgili yararlı bilgiler


100 Derece (Müzik Grubu) ile ilgili yararlı bilgiler

“Punk´n Rock” ismini verdikleri kendilerine has müzikleriyle dinleyenleri “ısıtacaklarını” vaad eden 100 Derece ismini tek an önce çıkardıkları demoyla 2002´de duyurdular. Şayet onların öncesi de vardı; bıkmadan usanmadan çıkılan bar yazılımları konserlere dönüştü; Eskişehir, Ankara, İzmir, İstanbul konserlerinde peşlerine taktıkları kitleye, işte o senelerde ilk demolarını sundular. Demo o civarı beğenildi ki albüm amaçlı anında kollarını sıvadılar. Uzunca tek süre prodüktör arama dair sorun çektiler. Grubun kalifiye tek iş ortaya çıkarmak amaçlı verdiği onca gayret nihayetinde meyvesini 2005 Ocakta ayı içinde verdi.

Olumlu enerjileri ve kökten tavırlarıyla değinen, “grup müziği” yaptıklarını ehemmiyetle belirten 100 Derece´nin Ada Müzik´ten çıkan ilk albümü “Kahpe Felek” dağıtımındaki sıkıntılara nazaran muadil rock dinleyicilerinin kocaman beğenisini kazandı.
Yarattığı Punk and Roll tarzıyla da müzik piyasasına güzel ve özelenen tek farklılık getirdi. Punk´n Roll nedir sualinin hakikat cevabınının “Kahpe Felek”te gizli meydana geldiğini ifade ederek yeniden de kısacası açıklarsak; punk, swing, reggea ve rock?n roll benzeri müziklerin 70´lerin Türkçe pop müziği altyapılarıyla buluşması diyebiliriz. Grup işte bu müzikal sentezi, esprili ve ironik sözlerle birleştirerek epeyce neşeli şarkılar yazıyor.

Kategori
: Haberler
Yazar
: admin
Etiketler
:

Sizde Yorum Yapın